Продовжуючи переглядати www.rc-hobby.com.ua ви
підтверджуєте що ознайомилися з Правилами користування
сайтом і погоджуєтеся з політикою конфіденційності
Я погоджуюсь
Скільки б корисної електроніки не напихували виробники всередину корпусу дрону, практика показує, що кількість скарг типу «Мій квадрокоптер полетів невідомо куди, допоможіть!» не зменшується.
Напевно, не тільки початківець, але й досвідчений пілот тією чи іншою мірою відчуває хвилювання за свого літаючого друга, коли той ховається з поля зору, і полегшено зітхає, з появою його на горизонті: «Уфф, прилетів!»
Як убезпечити себе від неприємних ситуацій, пов'язаних із втратою дрону в польоті та як діяти, якщо казус таки трапився, спробуємо розібратися далі.
Більшість сучасних дронів, які розраховані на далекі польоти та аерозйомку, оснащені GPS-датчиками.
Ця функція дозволяє розумному апарату записувати точні геодані про точку старту та визначати свої координати у просторі, а потім передавати їх на пульт дистанційного керування.
GPS-функція — це опція, яка запускається в режимі «Повернення додому» (RTH, Return To Home), але квадрик при цьому орієнтується не просто на пульт ДК (як це відбувається у моделей без GPS), а летить саме на точку зльоту, координати якої він зафіксував у пам'яті.
«Повернення додому» спрацьовує автоматично у випадках коли:
втрачено сигнал з пульта ДК,
заряд акумулятора наближається до критично низького.
Активувати функцію можна і примусово, якщо дрону загрожує небезпека або пілот не впевнений у своїх діях.
Мультикоптери із системою GPS представлені на нашому сайті у широкому асортименті. Вважається, що дрони з інтелектуальними режимами керування — це надійні апарати, але не варто повністю покладатися на електроніку.
Функція може банально не спрацювати у двох відомих випадках:
Квадрокоптер злетів без попереднього запису точки зльоту. Щоб цього не трапилося, перед кожним зльотом обов'язково проводьте калібрування дрону, особливо якщо літаєте у новому незнайомому місці.
Стався збій електроніки. Так, буває всяке, тому якщо є найменші сумніви в тому, що координати точки зльоту записані правильно - перезапустіть коптер ще раз.
Втрата кількох хвилин часу допоможе зберегти дорогий безпілотник, подумайте про наслідки!
Як висновок скажемо наступне: 100% гарантії, що ваш дрон не відлетить у далекі краї, дати не може ніхто, тому потрібно як мінімум знизити всі можливі ризики.
Що потрібно знати перед покупкою безпілотника: як вибрати дрон
Як запустити квадрокоптер. Тільки для пілотів-початківців: увімкнення, калібрування, тримування
Получить бонус