Каталог
Оформити замовлення

Як запустити квадрокоптер. Тільки для пілотів-початківців: увімкнення, калібрування, тримування

/upload/uf/eb6/obzor_stati.png

Практично кожен опис моделі говорить про те, що «навчитися керувати квадрокоптером просто, а пульт дистанційного керування зрозумілий на інтуїтивному рівні». Але майже кожний пілот-початківець стикається з труднощами вже з першим запуском радіокерованої моделі квадрокоптера або вертольота.

Якщо у вашому домі з'явився літаючий улюбленець, цілком зрозуміло, що у кожного члена сім'ї «сверблять руки», щоб скоріше підняти його в небо. Однак, варто змиритися з думкою, що перший політ не буде настільки розкішним, як ми його звикли бачити на прикладі рекламних роликів.

Так, керування сучасною моделлю безпілотника доступне кожному, але як не крути, доведеться витратити час і попрактикуватися. Саме тому в якості «першої» моделі рекомендують вибирати недорогі екземпляри для початківців.

Передполітна підготовка. Перші кроки

Практично всі дрони (вертольоти, квадрокоптери чи інші мультироторні системи) в комплектації RTF ("Ready to Fly" — готовий до польоту) проходять передпродажну підготовку. Вони повністю зібрані та налаштовані. Якщо налаштування квадрокоптера зроблено до нас, то, очевидно, досить увімкнути його і літати на здоров'я.

Все правильно, з однією поправкою: квадрокоптер — це складна система з чотирма гвинтами і чотирма електродвигунами, і навіть незначні удари (наприклад, під час транспортування) можуть збити заводські налаштування. Тому перед першим польотом варто зайнятися калібруванням квадрокоптера і налаштувати його на нормальний політ, щоб уникнути непотрібних крашів.

Головна рекомендація — уважно вивчіть інструкцію і перегляньте всі наявні в мережі відео, що стосуються вашої моделі. Не всі виробники прискіпливо описують важливі моменти підготовки до пілотування, особливо це стосується китайських моделей, вартістю 50 баксів.

Перше, що потрібно зробити, після того, як ви дістали дрон з коробки:

  1. Встановіть акумулятор на своє місце в корпусі дрона. Перемикач "on/off" перебуває у вимкненому положенні ("off"). Якщо ваша модель має вбудовану батарею, то цей пункт не ваш випадок, просто йдемо далі.

  2. Знайдіть для дрона рівну поверхню (стіл або підлогу). Важливо, щоб поверхня була ідеально рівною по горизонталі, без ухилів. В іншому разі зробити якісне калібрування не вдасться.

  3. Увімкніть дрон. Після того, як перемикач переведений у положення "on", не смикайте апарат — залиште його в спокої на рівній поверхні на 10-15 секунд. Більшість безпілотників починають автоматичну синхронізацію гороскопів через кілька секунд після ввімкнення.

З'єднання безпілотника з контролером

Тепер з'єднуємо пульт із квадриком. Різні моделі запрограмовані по-різному. Ідеальний варіант — це вдатися до вивчення інструкції або попросити допомоги у досвідченого пілота.

Для більшості недорогих дронів потрібно зробити наступне:

  • Для моделі з 3-осьовим гіроскопом — увімкніть пульт і почекайте 7-8 секунд. Пульт видає короткі сигнали, значить процес триває. Довгий звук означає, що пульт уже зв'язаний з квадриком і можна пробувати злітати.

  • Для моделей з 6-осьовим гіроскопом потрібно попрацювати більше. Увімкніть пульт ДК. Переведіть ручку газу (лівий стік на пульті) у верхнє положення, потім у нижнє — тепер квадрик і пульт знайшли один одного і двигуни вже запускаються з переведенням лівого стіка вгору. Можна летіти. Калибрування простих моделей квадрокоптерів

Щоб відкалібрувати квадрокоптер перед першим запуском, потрібно перевести обидва стіки пульта керування в нижнє положення, а потім вліво до упору. Коли прозвучить довгий звуковий сигнал, а світлодіодне підсвічування на дроні перестане дрібно моргати, дрон відкалібрований і готовий до запуску.

Це важливо:

  • щоб режим "Headless mode" правильно спрацював, перед його увімкненням переконайтеся, що пульт дистанційного керування знаходиться точно позаду безпілотника.

Якщо після калібрування датчиків квадрокоптер все ж таки «тягне в бік», для його якісної стабілізації потрібно провести тримування (точне налаштування). 

Для цього використовуємо тримери знизу і зліва від правого стіка на пульті ДК.


Якщо квадрик «веде вліво», клікніть кілька разів на кнопку тримера «вправо». Якщо помічаєте крен праворуч, то натисніть на тримері «вліво» кілька разів. За аналогією налаштуйте політ дрона вперед/назад.

В ідеалі, під час запуску двигунів дрон повинен підніматися в повітря і утримувати положення «без заносів». Домогтися цього можна тільки в закритому приміщенні або в абсолютно безвітряну погоду.

Досвідчені пілоти здійснюють тримування в польоті (потрібно підняти дрон на висоту не менше 0,5 метра). Як льотчик-початківець, можете спробувати налаштувати коптер на землі. Тобто злетіти, побачити в який бік заносить дрон, приземлитися, зробити кілька кліків на потрібну кнопку тримера, а потім знову піднятися в повітря, щоб відчути різницю. І так доти, доки квадрокоптер не зависне ідеально в повітрі. 

Повільно, не поспішаючи, але впевнено. 

Якщо не виходить...

Якщо точне налаштування квадрокоптера (тримування) не дає потрібного ефекту, можливо, справа і не в гіроскопах. Може статися, що двигуни розташовані не симетрично або пошкоджені лопаті.

Ще одна можлива причина — якомусь із моторчиків не вистачає тяги, щоб рівно підняти дрон у повітря. У цьому разі не обійтися без досвідченого помічника або навіть майстра.

Як побажання...
Не поспішайте вичавити з нового квадрика всі соки в перший же день польотів!

Пам'ятайте, що перші запуски, це для нього всього лише тестування і перевірка працездатності, а для вас — перевірка на витримку.

Тому, не поспішайте, інакше ризикуєте розчаруватися до того, як новинка принесе вам насолоду.


Статті в тему:

Как вибрати квадрокоптер для дитини: підсказки, ідеї, поради

Що таке FPV: типи, особливості та відмінності

Як орієнтуватись в абревіатурах: RTF (RTR), PNP, KIT. Комплектація RC-моделей

Яку купити авіамодель: 3 універсальних правила для пілота-початківця

Получить бонус

Персональный бонус
за регистрацию

получить