Продовжуючи переглядати www.rc-hobby.com.ua ви
підтверджуєте що ознайомилися з Правилами користування
сайтом і погоджуєтеся з політикою конфіденційності
Я погоджуюсь
Для початку пояснимо. Польотний контролер — це «мізки» будь-якого літального апарату. Тому на запитання «Чи можна літати без польотного контролера?» даємо однозначну відповідь: «А чи можна жити без мізків? Мабуть, можна. Але недовго та нецікаво. Вам таке потрібне?»
Політний контролер – це пристрій з електронною мікросхемою, що керує процесом польоту літального апарату.
Використовують також терміни: польотна плата, мозок, комп'ютер або просто контролер.
Стосовно пілотованих транспортних засобів його називають автопілотом, але, найчастіше, говорячи про «польотний контролер», мають на увазі мультироторні безпілотники: квадрокоптери, гексакоптери та інші.
Завдання цього електронного пристрою – збирання та обробка даних із встановлених на борту мультикоптера датчиків з метою керування газом, креном, нишпоренням та тангажем апарату.
Утримати квадрокоптер у повітрі у певному положенні без контролера – немислиме завдання.
Пілотування практично неможливе без електронного мозку. І навіть якщо ви чули, що гоночні квадрокоптери повністю під контролем людини, то знайте, що це зовсім не повне ручне керування. Жоден режим польоту квадрокоптера не обходиться без участі польотного контролера.
На польотному контролері встановлені датчики, які реєструють інформацію про найменші зміни кутів орієнтації квадрокоптера. Ці відомості передаються в серце пристрою — мікропроцесор, який проробляє складні математичні розрахунки і визначає, з якою швидкістю слід зараз крутитись кожному з моторів.
Чим швидше процесор справляється з обчисленнями, тим частіше він зчитує дані з датчиків про поточне становище квадрокоптера, а отже – тим швидше він реагує на найменші зміни курсу. Як наслідок, якісно виконується головне завдання і безпека польоту гарантована.
До основних функцій польотного контролера відносять:
Більшість виробників радіокерованих моделей подбали про випуск комплектуючих своїх апаратів.
Польотні контролери бувають:
з відкритим вихідним кодом, тобто припускають можливість зміни параметрів прошивки на програмному рівні (як варіант навіть написання власної програми управління дроном);
із закритим кодом, тобто без можливості зміни налаштувань.
Експерти стверджують, що правило «Чим дорожче, тим краще» для польотних контролерів цілком застосовне.
Провідні виробники RC-техніки використовують надійні матеріали, якісні комплектуючі та перевірене програмне забезпечення для налаштування та керування.
Загалом, чим дорожчий польотний контролер і чим відоміший бренд, тим стабільніше поводиться мультикоптер і тим безпечнішим буде політ.
Серед відомих виробників можна відзначити якість польотних контролерів компанії DJI Innovations, Spektrum, Yuneec та інші. Крім функціональних переваг, це обладнання відрізняється зручними та надійними роз'ємами для підключення периферії.
Деякі варіанти мають пластиковий корпус та вбудовану вібророзв'язку для захисту від вібрації, що виникає через роботу двигунів. Не слід забувати і копії польотних контролерів іменитих виробників. У багатьох випадках вони зустрічаються у високій якості. Тож якщо вибір певного бренду для вас не важливий – придивіться до копій.
Повний асортимент АКБ різноманітних типів представлений в каталозі RC-Hobby — тисніть на кнопку, ознайомлюйтесь та замовляйте:
RC-Hobby рекомендує — вибрати і купити польотний контролер | |
Протоколи передачі в RC: PWM, PPM, SBUS, DSM2, DSMX, SUMD та інші, де і як це працює, що краще
Як правильно вибрати зарядний пристрій: поради початківцям
Який акумулятор вибрати для своєї радіокерованої моделі
Як правильно поводитися з літієво-полімерними акумуляторами: зарядка, експлуатація, зберігання Li-Po АКБПолучить бонус