
Продовжуючи переглядати www.rc-hobby.com.ua ви
підтверджуєте що ознайомилися з Правилами користування
сайтом і погоджуєтеся з політикою конфіденційності
Я погоджуюсьЯкщо ви щасливий власник мультикоптера (гексакоптера або квадрокоптера) з камерою, то рано чи пізно виникне бажання зняти відео у ще кращій якості та з більш вдалого ракурсу.
Щоб коливання дрона під час польоту не впливали на якість відео, вам доведеться придбати підвіс для камери. Це спеціальне обладнання, розроблене для згладжування нерівностей поведінки квадрокоптера в повітрі. Навіть якщо дрон потрапить у «повітряну яму», у знятому матеріалі це буде практично непомітно.
Підвіс для квадрокоптера – це, по суті, зовнішнє кріплення для екшн-камери. Він складається з системи противовів, завдяки яким камера навіть у сильних повітряних потоках стабілізується та забезпечує плавне відео.
Розрізняють підвіси з механічним та електронним приводом. Електронні підвіси, звичайно, забезпечують кращий результат, але тут є свої нюанси. По-перше, вони дорожчі, а по-друге, як і вся електроніка, такі пристрої можуть «заглючити» у найнесподіваніший момент.
Виробники також пропонують моделі мультикоптерів зі вбудованою камерою та стабілізатором.
Це непоганий варіант для початківців, але на практиці таке рішення не є найкращим для професійного відео.
Вбудований стабілізатор добре працює лише за умови, що вібрації дрона не перевищують 1-2 см. Якщо коливання сильніші, відео буде «трястися».
Основна відмінність підвісів для камери – це спосіб кріплення до дрона. Який підвіс обрати – 2-осьовий (2D) чи 3-осьовий (3D)? Кожен з них має своє призначення.
Щоб зрозуміти різницю, скажімо, що триосьові підвіси вирівнюють камеру по тангажу, крену та рисканню (у трьох напрямках), а двоосьові – лише по крену та тангажу (у двох напрямках).
3-осьове кріплення
3D-підвіси чудово стабілізують та вирівнюють картинку, навіть якщо дрон потрапляє у глибоку повітряну яму або «дрижає» від поривів вітру. Цей варіант незамінний для професійної аерозйомки. Голівудська якість відео з 3-осьовим підвісом гарантована.
Висока ціна – якість коштує дорого.
Порівняно велика вага, що зменшує час польоту.
Якщо ви хочете стабілізувати зйомку для екстремальних FPV-польотів або плануєте знімати «для задоволення», то зверніть увагу на 2-осьові підвіси. Ці пристрої недорогі та легкі, що не зменшить час польоту та не вдарить по кишені.
Недоліки 2D-підвісів:
Іноді створюють горизонтальні вібрації та не підходять для польотів у вітряну погоду.
Переваги 2D-підвісів:
Низька вартість, що для любителів часто є основним аргументом.
Порівняно мала вага, що не впливає на льотні характеристики дрона.
«Рідний» підвіс зазвичай кращий. Тому віддавайте перевагу обладнанню того ж бренду, що й ваш дрон.
Якщо ви не знайшли потрібного у «свого» виробника, то перед покупкою підвісу іншого бренду уважно ознайомтеся з його характеристиками та переконайтеся, що він ідеально підійде для вашої камери. І, звичайно, проконсультуйтеся з професіоналами, щоб отримати бажаний результат.
Вдалих вам кадрів та неймовірних відео!
Польотний контролер: для чого потрібний і який краще купити
ISDT: розумне електроустаткування для ваших радіокерованих моделей
Симулятори польотів квадрокоптера на ПК: основні моменти вибору та функціональних можливостей
Як усунути несправності квадрокоптера: найпростіша інструкція з ремонту дронів у домашніх умовах
Получить бонус