Каталог
Оформити замовлення
Каталог
Оформити замовлення

Все про акумулятори для радіокерованих моделей: основні типи, характеристики, особливості

/upload/uf/eb6/obzor_stati.png

Залишимо в стороні принцип дії акумуляторних батарей (АКБ) з різними хімічними складовими та зосередимося на основних характеристиках та особливостях АКБ для RC-моделей.

Якщо кажуть, що двигун – це серце будь-якого механізму, то акумулятор в RC-техніці можна порівняти з кровотворною системою складного електронного організму, яким є сучасна модель на радіокеруванні.


Номінальна напруга. Вимірюється Вольтами, позначається буквою «В» (міжнародне позначення - «V»). Напруга самого елемента залежить від його типу, а напруга всієї батареї – від кількості окремих елементів (комірок). Чим вище напруга батареї, тим більше сила струму, який ця батарея може дати. Існують батареї, що складаються з 1, 2, 3 і т.д. до 8-ми елементів (в побуті – «банок»).
На всіх акумуляторах прописані значення номінальної (середньої) напруги. Слід враховувати, що максимум напруги (тобто при повному заряді) трохи вищий за мінімум (коли АКБ розряджена).

Ви завжди відчуєте, що, наприклад, модель помітно гірше їде і слухається пілота з розрядженою АКБ, оскільки швидкість машини залежить від напруги акумулятора.

Корпус. Може бути м'яким (SoftCase), якщо йдеться про авіамоделі, де найважливішу роль відіграє вага елемента; або жорстким (HardCase), якщо це акумулятор для машини.

Розмір. Не завжди ідеально підібраний за технічними даними акумулятор підійде за розміром. Тому при виборі слід враховувати довжину, ширину та товщину АКБ.

Нікель-метал-гідридні акумулятори мало використовуються в авіамоделізмі (через велику вагу), але з успіхом працюють на автомоделях і судномоделях.

Як у свій час Ni-MH витіснили NiCd АКБ, так зараз вони поступово замінюються більш ємними та легкими джерелами живлення, в основі хімічної складової яких лежить літій.

Плюси Li-Po елементів:
  • висока енергоємність при малій вазі;
  • низька вартість одиниці збереженої енергії;
  • низький саморозряд;
  • висока напруга окремих елементів;
  • компактні розміри;
  • швидке заряджання.

Мінуси літій-полімерних АКБ:
  • мала кількість циклів зарядки/розряду (якщо порівнювати з Ni-MH елементами);
  • старіння – через 2-3 роки без використання батарея може стати непридатним, тому запасатися «про запас» не рекомендується;
Для зарядки АКБ цього типу слід використовувати спеціальні зарядні пристрої з функцією контролю напруги та можливістю балансування (вирівнювання) напруги по всіх банках батареї.
  

Рекомендації щодо вибору

Зібрана та вже налагоджена в заводських умовах радіокерована модель може бути не укомплектована акумулятором, який вам доведеться підшукувати самотужки.

Перед покупкою вивчіть специфікацію моделі – там вказано всі мінімально необхідні характеристики АКБ.

При виборі альтернативного варіанта обов'язково враховуйте:

  • максимальний струм, потрібний для оптимальної роботи всіх вузлів RC-моделі;

  • напруга, потрібна для нормальної роботи моделі;

  • час роботи моделі на одному заряді АКБ.

Акумулятор підключається до регулятора швидкості, тому слід також враховувати і його можливості: вивчіть варіанти напруги, з якими він може працювати і тип сумісної з ним АКБ.

Тонкощів багато і тому, якщо є найменші сумніви, запитайте поради у професіонала. Радіокеровані моделі – це не іграшки. Вони вимагають точності та акуратного поводження.

avtomobil-traxxas.jpg


Получить бонус

Персональный бонус
за регистрацию

получить