Каталог
Оформити замовлення

Як правильно заряджати акумулятор радіокерованої моделі

/upload/uf/eb6/obzor_stati.png

Витиснути все можливе і неможливе з новенького акумулятора? Не проблема. Тільки ж треба зробити це грамотно, щоб і АКБ життя продовжити, і собі задоволення від класних польотів або захопливих покатушок не зіпсувати. А ще — зберегти власний гаманець від непередбачених «жертв». 

Так, мова піде про те як правильно заряджати акумулятор радіокерованої моделі.

Для заряджання акумуляторів будь-якого типу (найпоширеніші - Ni Cd (нікель-кадмієві), Ni MH (нікель-метал-гідридні), Li Ion (літій-іонні), Li Po або Li pol або Li polymer (літій-полімерні) та Li FePO4 або Li Fe або Li Fo (літій-залізо-фосфатні) вам знадобиться зарядний пристрій. Отже, почнімо з нього.

Простота чи універсальність?

Найпростіші пристрої для заряджання моделей на радіокеруванні (від звичайних іграшок до складних у технічному плані гелікоптерів, дронів, наземних машин або судномоделей) зазвичай ідуть у комплекті (RTR/RTF-комплектація), але вони розраховані на «свій» встановлений акумулятор, налаштовані для заряджання батареї певної ємності.

Зовсім інша річ — універсальні зарядні пристрої, які справляються з усіма видами батарей, забезпечують їм будь-який режим заряду/розряду/зберігання і які здатні балансувати кожен окремий елемент АКБ.


Різниця між першими і другими не тільки в ціні. Якщо радіокеровані моделі стали вашим улюбленим хобі, примножувати кількість зарядок, заточених під певний тип акумулятора, нема сенсу. Тому кожен моделіст з часом приходить до необхідності купівлі універсального (багатофункціонального) ЗП.

Основні правила заряджання

Вимкнений стан. Якщо ваш дрон заряджається через USB-роз'єм, завжди проводьте підзарядку акумулятора у вимкненому стані радіокерованої моделі. Зарядка з вмикачем у положенні «On» загрожує тим, що акум просто завчасно вийде з ладу.

Скільки часу заряджати акумулятор. Для розрахунку часу зарядки розділіть значення ємності акумулятора (мАг/ mAh) на силу струму використовуваного ЗП. 

  • Наприклад, акум ємністю 2000 мАг, ЗП — 2 Аг (або 2000 мАг). 2000/2000=1 (година). Час заряджання і точні характеристики кожного акумулятора описані в інструкції.

Якщо модель заряджається від комп'ютера або ноутбука через USB-роз'єм, то зазвичай оптимальний час для повної зарядки коливається від 40 до 70 хвилин. Але, знову ж таки, потрібно дивитися інструкцію.

Коли ставити RC-модель на зарядку. Правильна відповідь: щойно тяги недостатньо для запуску гвинтів авіамоделі (або для старту машини). Правило особливо актуальне для літієво-полімерних акумуляторів, які не терплять повного розряду.

Не можна залишати акум на зарядці довше розрахункового часу. Це виводить його з ладу.

  • Струм заряду для Li Po не повинен бути вищим за значення ємності (від 0,5 С до макс 1 С). Наприклад, для АКБ ємністю 1000 мАг, струм має дорівнювати або бути нижчим за 1,0 А (але не нижче 0,5 А).

Не можна залишати акумулятор на довгий час у розрядженому стані. Після запуску моделі, якщо ви не плануєте використовувати її кілька днів, зарядіть АКБ, і тільки тоді ставте на полицю.

Літієві акумулятори не мають «ефекту пам'яті», тому зберігати їх потрібно в зарядженому стані. Оптимальний заряд для зберігання - 60% (але не менше 40% при напрузі 3,7 В на кожен елемент).

Зарядні пристрої нового покоління: спрощуємо собі життя

Найчастіше в RC-моделях (особливо це стосується гелікоптерів, квадрокоптерів і літаків) використовують літій-полімерні (Li Po або Li pol або Li polymer) акумулятори, які мають високу енергоємність при малій вазі.

Однак головний мінус таких АКБ — вибагливість до умов експлуатації.

Найменший вихід із «зони комфорту» за параметрами сили струму і напруги загрожує загорянням. Для заряджання таких батарей без спеціального ЗП для LiPo не обійтися, оскільки вони потребують балансування (вирівнювання) напруги по всіх банках.

Сучасні ЗП мають вбудований балансир для літій-полімерних акумуляторів і таймер відключення.

Якщо раніше зарядні пристрої були громіздкими і зі складним незрозумілим інтерфейсом, то новітні ЗП — це компактні девайси, за габаритами їх можна порівняти з пачкою цигарок. При мініатюрних розмірах вони демонструють чудеса потужності та продуктивності.

Наприклад, зарядний пристрій ISDT D2 Dual за розмірів 12 см * 11 см дає струм заряду від 0,1 до 12,0 А і може заряджати відразу два акумулятори. У ньому вже вбудований блок живлення, тож додатково нічого купувати не потрібно.

А працює такий прилад з усіма типами акумуляторних батарей. Якщо ваш кімнатний дрон заряджається через USB, то і для нього в ISDT D2 Dual передбачено гніздо.Налаштування зарядних пристроїв ISDT нового покоління здійснюються через зручне меню, вони прості в експлуатації і мають функцію оновлення прошивки шляхом підключення до ПК через адаптер.


Правильна зарядка акумуляторів будь-якого типу забезпечує їм збереження ємності і тривале життя.

Повний асортимент зарядних пристоів ISDT представлений в каталозі RC-Hobby — тисніть на кнопку, ознайомлюйтесь та замовляйте:

Всі зарядні пристрої ISDT на сайті RC-Hobby — вибрати і купити

Ідіть в ногу з часом і не заморочуйтеся складнощами!


Получить бонус

Персональный бонус
за регистрацию

получить